Martin Ander (SZ) získal cenu Komunální politik roku 2016

Náměstek brněnského primátora pro životní prostředí Martin Ander (Strana zelených) získal prestižní ocenění Komunální politik roku 2016. Zvítězil v kategorii Odpadové hospodářství s projektem Re-Use (Druhý život), jehož cílem je opětovné využití starých, ale stále funkčních věcí, které už doma lidé nepotřebují. Porota projekt Re-Use ocenila především pro jeho sociální dopad, kdy nevyužívané věci nevytváří zbytečný odpad, naopak slouží dále, mimo jiné sociálně slabším lidem. Pozitivně hodnotila i udržitelnost a nízké provozní náklady projektu.

„Velmi si cením toho, že vítězství získal právě projekt Druhý život, který jsme rozběhli na sběrných střediscích v letošním roce. Už tisíce Brňanů předaly k dalšímu využití věci, které jim bylo líto jen tak vyhodit do popelnice a které si díky projektu Druhý život našly své nové majitele. Rád bych tímto poděkoval všem, kteří plní nábytkovou banku skříněmi, stoly, židlemi, ale třeba i nádobím, které pomáhá sociálně potřebným,“ uvedl Martin Ander.

Soutěž Komunální politik roku pořádá časopis Moderní obec.

Více o práci brněnských zelených Martin Ander prezentuje na videu z našeho cyklu představování zelené vize pro komunální politiku Moderní město je, když…

Share Button