Michal Berg (SZ): Skupina českých poslanců odjela do Sýrie legitimizovat tamní režim

Zatímco ze syrského Aleppa přicházejí zprávy o útocích provládních vojsk na civilisty, odcestovala do Sýrie v těchto dnech delegace čtyř poslanců českého parlamentu. V plánu mají setkání se svými syrskými protějšky i ministrem zahraničí vlády Bašára Assada.

„Poslanec Holeček (ODS) se nechal slyšet, že se jede do Sýrie podívat, aby poznal situaci na vlastní oči. Nelze přitom dohledat jediné vyjádření, které by prokazovalo, že by se k tématu války v Sýrii v minulosti vyjadřoval, naopak je členem protiuprchlické platformy ve sněmovně. S velkou pravděpodobností tak svou neinformovaností bude jen hrát roli užitečného idiota režimu Bašára Assada a svou návštěvou tento represivní režim legitimizovat,“ uvedl Michal Berg. Kromě poslance Holečka se do Sýrie vydali i Zuzka Bebarová-Rujbrová a Leo Luzar z KSČM a Ivana Dobešová z hnutí ANO.

Mezinárodní výbor Červeného kříže vyzval k urgentní ochraně civilního obyvatelstva v Aleppu. „Civilistům v Sýrii pomůže silný mezinárodní tlak na zastavení bojů a vytvoření humanitárního koridoru, nikoli mezinárodní kutilství čtyř českých zákonodárců. Je velmi smutné, že jejich oficiální cestu schválila většina poslanců a poslankyň ve sněmovně,“ dodal Michal Berg.

Share Button